Jak przygotować regulamin udzielania zamówień bagatelnych - BEZPŁATNY WEBINAR
Na gruncie nowej ustawy - Prawo zamówień publicznych, zamówienia bagatelne to zamówienia klasyczne, których wartość bez podatku VAT, dotycząca jednorazowego zakupu, mieści się w przedziale od 50.000 do 130.000 złotych. Mimo braku ustawowego obowiązku, zamawiający powinni wprowadzić regulamin udzielania takich zamówień w swoich jednostkach.
Przepisy nowego Prawa zamówień publicznych wchodzą w życie 1 stycznia 2021 r. Od tej daty zamówienia bagatelne będą definiowane ustawowo jak wyżej, w odróżnieniu od stanu obecnego - gdy przez zamówienia bagatelne rynek rozumie zamówienia poniżej progu 30.000 euro. Różnicą jest też to, że do zdefiniowanych w ustawie zamówień bagatelnych będą mieć zastosowanie niektóre przepisy nowego PZP.
Regulamin zamówień bagatelnych w nowej wersji od 1 stycznia 2021 r.
Niezależnie od zmiany podejścia do zamówień bagatelnych, każdy regulamin udzielania takich zamówień powinien zawierać w sobie kilka niezbędnych elementów, powinien posiadać strukturę, a przede wszystkim powinien pomagać zamawiającym w procesie udzielania zamówień. Regulamin powinien także stanowić narzędzie do sprawnego i zgodnego z przepisami oraz naczelnymi zasadami zamówień publicznych wydatkowania środków publicznych.
Aby ułatwić zamawiającym stworzenie takiego regulaminu, zapraszam na szkolenie online pt. "Nowe PZP - jak przygotować regulamin udzielania zamówień bagatelnych", które odbędzie się 28 października o godz. 12:00.
ZAPISZ SIĘ NA BEZPŁATNE SZKOLENIE JUŻ DZIŚ!
Pytania o regulamin zamówień bagatelnych
Podczas szkolenia, ekspert udzieli odpowiedzi na m.in. następujące pytania:
- w oparciu o jakie zasady budować regulamin udzielania zamówień bagatelnych,
- jak szacować wartość zamówień bagatelnych i co oznacza pojęcie „zakup jednorazowy”,
- jakie progi wprowadzać w ramach regulaminu udzielania zamówień,
- jakie wprowadzić tryby udzielania zamówień i jak zróżnicować je w zależności od wartości zamówienia,
- jakie zastosowanie w procesie udzielania zamówień bagatelnych mają przepisy kodeksu cywilnego
Szkolenie poprowadzi mec. Paweł Sendrowski, radca prawny, wspólnik zarządzający w Wielkopolskiej Grupie Prawniczej, specjalizuje się w kilku powiązanych ze sobą dziedzinach prawa: zamówieniach publicznych, dyscyplinie finansów publicznych oraz w zakresie prawidłowego wydatkowania środków z funduszy strukturalnych Unii Europejskiej. Z ramienia Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej prowadzi kontrolę postępowań o udzielenie zamówienia publicznego, finansowanych ze środków zewnętrznych, w tym środków z Unii Europejskiej.
redaktor naczelna działu Administracja Publiczna