Jak dostosować szpital do standardów akredytacyjnych?
Akredytacja jest chyba najskuteczniejszą zewnętrzną metodą zapewnienia w podmiocie leczniczym wysokiej jakości świadczeń oraz wyśrubowanych warunków opieki nad pacjentem. Jej uzyskanie potwierdza spełnienie przez podmiot najwyższych standardów. Akredytacja może przynieść również szereg korzyści finansowych dla szpitala, ponieważ dzięki niej placówka będzie mogła ubiegać się o wyższe kontrakty z Narodowego Funduszu Zdrowia.
Zanim jednak szpitalowi uda się spełnić wzorcowe standardy i uzyskać decyzję akredytacyjną, czeka go długi i niełatwy proces. Chcąc przystąpić do wspomnianej procedury, placówka powinna więc zbadać w jakim stopniu wymagane standardy są już w niej realizowane, a które dopiero należy wdrożyć. Zanim więc zostanie złożony oficjalny wniosek, należy podjąć szereg działań mających na celu dostosowanie się do wymagań CMJ, aby uniknąć przykrych niespodzianek.
Dostosuj szpital do wymagań już przed wizytacją
W tym trudnym zadaniu jakim będzie przebrnięcie przez procedurę akredytacji pomoże Państwu nasz nowy komentarz praktyczny: Dostosowanie szpitala do standardów akredytacyjnych - przykłady dobrych praktyk. Dowiesz się z niego m.in.
- jak wygląda proces zgłoszenia szpitala do procedury akredytacji
- jakie są zalecenia dotyczące przygotowania się do przeglądu (zapoznanie się z programem, samoocena)
- jakie dobre praktyki rekomenduje Centrum Monitorowania Jakości dla szpitali?
- jaką rolę pełni personel szpitala w procedurze akredytacji
- jakie działa są prowadzone przez zespół wizytujący w trakcie przeglądu
- kiedy szpital otrzymuję decyzję akredytacyjną oraz jakie środki odwoławcze mu przysługują
Product manager ochrona zdrowia